Teflon Isıtıcı

Teflon ısıtıcı, kimyasalların ısıtılması için tasarlanmış bir tip elektrikli ısıtıcı ürünüdür. Kimyasal maddelerin ısıtılmasında rezistansların ısı ile beraber daha iyi reaksiyonu girmesi için teflon ısıtıcılar tercih edilmektedir. Teflon hemen hemen tüm kimyasallara direnç gösterir.

Teflon Isıtıcı

Teflon Isıtıcı İmalatı

Kimyasal Isıtıcılar İstenilen ölçü, boy, watt ve voltlarda üretilebilmektedir. Bu kimyasal ısıtıcı ürünü, teflon rezistansı, olarak adlandırılmaktadır. Teflon rezistanslar diğer rezistans guruplarına göre güçleri ( watt ) biraz daha düşük üretilmektedirler.

Teflon rezistanslar, isteğe göre arzu edilen ölçülerde ve şekillerde özel olarak teflon ısıtıcı üretimi yapmaktayız.

Teflon rezistanslarda kullanılan teflon dış çapı 10 mm dir.

Teflon Nedir ?

Teflon Nedir; Teflon etilenle flüorun belli oranlarda karışımıyla elde edilen ısıya, kimyasal asitli ortama dayanıklı plastik bir maddedir.

Teflon yüksek ısıya, kimyevi maddelere, neme, elektrik atlamasına, sürtünmeye dayanıklı bir polimerin ticari adıdır. Teflonun monomerinin kimyevi ismi tetrafluoroetilen (TFE) dir. Pont firmasından başka diğer firmalar tarafından da değişik isimlerde üretilmektedir. 1944 yılında piyasaya sürülen teflon, flor atomlarıyla doymuş uzun ve düz bir karbon zincirinden meydana gelmiş moleküler yapıya sahiptir. Karbon ve fluor atomları arasındaki çok kuvvetli kimyevi bağlar sebebiyle başka hiçbir polimerde bir arada bulunmayan üstün özelliklere sahip bir maddedir.

Teflon Özellikleri Nedir ?

Teflonun belli başlı özellikleri:

  • Özgül ağırlığı (gr/cm 3 ): 2,1-2,2
  • Çekme mukavemeti (kg/cm 2 ): 140-380
  • Basma mukavemeti (kg/cm 2 ): 45-50
  • Eğilme modülü (kg/cm 2 ): 3500-6300
  • Sürtünme katsayısı (dinamik): 0,06
  • Isı iletkenliği (cal/cm °C): 5,5-6,6×10 -4
  • Çalışma sıcaklığı (°C): -260 +270
  • Dielektrik mukavemeti (KV): 40-80 (0,1 mm)
  • Hacmi direnç (ohm-cm): 1018 direnç (ohm): 1016
  • Kimyevi maddelere mukavemeti: Mükemmel.
Teflon Nerelerde Kullanılır ?

Teflon çeşitli sanayi kollarında tercih edilmektedir. En çok kullanıldığı yerler yüksek ısıya dayanıklı kimyasal asit banyoları, conta, keçe, bant, vana seti, salmastra, taşıyıcı band ve merdaneler, kimyevi maddelere dayanıklı boru, karıştırıcı, laboratuar cihazları, filitre, diyafram, elektrik gerilimlerine dayanıklı kablo yalıtkanı, izalatör, elektriki aletlere gerekli muhtelif yalıtkan parçalar ve makina sanayinde sürtünmeye dayanıklı yağsız yataklar ve burçlar, köprü ve binalar için kayar yataklar, segmanlar ve yağ sıyırma siğilleri, pnömatik ve hidrolik parçalar yapımı sayılabilir. Teflonun metaller, plastikler ve diğer maddelerle mukayese edilmeyecek ölçüde üstün vasıfları mevcuttur.

Dilerseniz ÜCRESİZ DANIŞMA HATTIMIZI arayarak kimyasal Teflon rezistanslar hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. —>> 0850 888 87 88

www.rezistans.org